#Burç Değişimi #Burç yorumları #Gezegenler #Ingress #Merkür #Merkür Burçlarda #Oğlak Burcu

Merkür Oğlak Burcunda Yükselen Burç Yorumları

Merkür Oğlak burcunda Yükselen Burç Yorumları yazımızla sizlere merhaba diyoruz!

Önce Merkür Oğlak burcunda Yükselen Burç Yorumları yazımızı okumadan bu geçişin (astrologlar olarak buna Ingress deriz) bize getirdiği genel etkilere bir göz atalım. Şimdiden keyifli sezonlar ve keyifli okumalar dileriz.

Merkür Oğlak burcunda seyrederken sizlere keyifli gelişmeler getirmesi dileğiyle…

Merkür Oğlak Burcunda 1 Aralık 2023 - 5 Şubat 2024

Genel Etkileri

Merkür Oğlak burcunda seyri ile neler bekleriz?

Merkür’ün Oğlak geçişi durakları, Yay’a gerilemesi ve retrosuyla bizleri hayli oyalayacak gibi gözüküyor.

Merkür iletişim ve aktarım ile ilgilidir. Bir burçtan diğerine geçtiğinde o burcun konularını ve karakteristik özelliklerini de iletişim şeklimize, konuştuğumuz konu / gündemlere, yol – yolculuk ve çeşitli iletimlere yansıtmaya başlar.

Oğlak burcuna giren Merkür; burada sınırları olan, disiplinli, mantıklı, pragmatik, kuralcı, sistematik ve inatçı özelliklerini günlük hayatımıza taşıyacaktır. Konuşmalarımızda “olması gereken bu”, “bunun mantığı nedir”, “yapmasaymış” gibi söylemler büyük yer tutarken bunca ciddiyetin arasında da sarkastik (alaycı) tonlar da görebiliriz.

Bu geçişin vurgusu zamanı gelmiş krizleri dikkatlice çözmenin üzerine düşünmek, fikirleri artık duygudan arındırmak ya da güvensiz gelen planları adaptasyondan geçirmek olabilir.

Ayrıca Merkür bu burçta Retro da yapacağından

Merkür Oğlak seyri biraz uzun sürecek.

İlerleyen postlarda detaylarından bahsederiz, fakat özetlemek gerekirse; haritalarınızın Oğlak alanında (hangi eve düşüyorsa) onunla ilgili bir adaptasyon, eskiye dönüş, eksik tamamlama ya da hazırlık evresi yaklaşıyor.

Merkür’ün seyir ve Retro takvimi şöyledir;

  • 10 – 16 Aralık – Merkür Durak’ta (Oğlak)
  • 16 Aralık – Merkür Oğlak’ta geriliyor…
  • 23 Aralık – 14 Ocak – Merkür Yay’da geriliyor…
  • 30 Aralık – 5 Ocak – Merkür Durak’ta (Yay)
  • 14 Ocak – 5 Şubat – Merkür Oğlak seyri devam…

Merkür Oğlak Burcunda 1 Aralık 2023 - 5 Şubat 2024

Yükselen Burç Yorumları

Koç Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Hedef, sorumluluk ve başarıya dair fikir ve iletişimler artıyor. Ayrıca evrak işleri de yoğunlaşabilir. Kardeşler, yakın çevre, kısa görüşme, yolculuk, çalışma hayatı, rutinler ve sağlık konularına dair detaylar da öne çıkabilir. Ev, aile, özel hayat ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir konu, hassaslaşabilir, yine gözden geçirilebilir.

Boğa Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Eğitim, medya, yolculuk, hukuk ve uzak çevre ile ilgili fikir ve iletişimler artıyor. Ayrıca bu temaların özdeğer, finans ve yaratıcılıkla ilgili boyutları da olabilir. Emin olmak istediğiniz, önemli bir haber veya bir karar şimdi daha da ön planda olabilir. Bu fikir ve kararlar; sosyal çevre ve yeni hayat planlarınız konusunda tasarılarınız için önemli olacaktır.

İkizler Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Maddi ve manevi paylaşımlar ile ilgili fikir ve iletişiminiz artıyor. Aile ve özel meselelerde ucu açık konuları kapama girişimleriniz olabilir. Değeriniz, finansal kaynak ve yetenekler konusunda bazı ihtiyaçlar fazlaca hissedilebilir. Bu krizleri çözmek ileriye dönük hedefler için kalıcı adımlara yeni yollar açabilir.

Yengeç Burcu

Merkür Oğlak burcunda | İkili iletişimleriniz (eş, ortak, partner) ve taşınma yer değişimi konularıyla ilgili zihinsel yoğunluğunuz artabilir. Emin olmak, netleşmek, empati kurmak veya ikna etmek gibi temalar öne çıkabilir. Araştırma, bilgi alma, soruşturma gibi etkileşimlerin ve bu dönemki kriz veya uzlaşmaların ileriye dönük vizyonunuza yardımcı olması muhtemeldir.

Aslan Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Rutin, çalışma ve sağlıkla ilgili iletişimler artıyor. Bunların yetenek, para, gelecek planları ve sosyal çevre ile ilgili boyutları da olabilir. Bazı evrak işleri de çıkabilir. İhtiyaçlarınızı saklamak gerekebilir ya da sizden gizlenen şeyler olabilir. Bu süreçte ikili ya da finansal krizleri çözmek için iyi bir fikir yolda olabilir.

Başak Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Gelecek projeksiyonları, yaratıcı işler, moral, motivasyon ile ilgili fikir ve iletişimler artıyor. Bunların kendiniz, ve başarı hedeflerinizle ilgili boyutları da olabilir. Sosyal alanlarda destek ihtiyacı artabilir, diğerleriyle iletişim kurmak önemli hale gelebilir. Bu konuları çözmek partner ya da taşınma gibi büyük dinamikler için önemli olabilir.

Terazi Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Ev, aile, özel konular ve başlatıp bitirmek ile ilgili fikir ve iletişimler artıyor. Bunların arka plan büyük gündemleriniz ya da eğitim-seyahat gibi uzak fikirler ile ilgili boyutları da olabilir. Başarma veya bir şeyleri garantileme isteği hissedilebilir. Hayatınızı düzene koymaya yönelik uğraşlarda kalıcı fikirler edinebilirsiniz.

Akrep Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Yakın çevre etkileşimi veya görüşmeler ile ilgili zihinsel yoğunluğunuz artabilir. Bunların ikili paylaşımlar ve sosyal çevreler ile ilgili boyutları da olabilir. Mantıklı olmakla duygusal davranmak arasında çelişkide kalabilirsiniz. Bu süreçteki yansımalar uzun soluklu gelecek projeksiyonlarınızda size fikir verecek bazı şeylere vesile olabilir.

Yay Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Finans, özdeğer ve yetenekler ile ilgili fikir ve iletişimleriniz artıyor. Bunların ikili ilişki ve başarı boyutları da olabilir. Alacak, verecek ya da kaynaklarla ilgili bir yatırım ihtiyacı dikkat çekici bir boyuta gelebilir. Büyük çerçevede hayatınızı yapılandırma gündeminizde bu süreç size yatırım ve tasarı fikirleri verebilir.

Oğlak Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Bu dönem kişisel hayatınızda zihinsel yoğunluğunuz artabilir. Söylenecek sözleriniz, verecek kararlarınız olabilir. Bu durumun diğerlerinden gizledikleriniz, çalışma, sağlık, eğitim, araştırma ve seyahat gibi boyutları da olabilir. İkili paylaşımlarda karşılıklı anlayış ihtiyacı artıyor. İleriye dönük ticari ve iletişimsel planlar için inisiyatif almak gerekebilir.

Kova Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Bu dönem arka planda zihninizi meşgul eden fikirler ya da araştırma konuları olabilir. Özellikle hayatınızın akışında ihtiyaç duyduğunuz güven temaları fazlasıyla hissedilebilir.Uzun soluklu finansal plan ve sistemlerinizle ilgili bir çözüm öncesi tüm ihtimalleri değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Balık Burcu

Merkür Oğlak burcunda | Sosyal çevre ve gelecek planları ile ilgili fikir ve iletişimleriniz artıyor. Bunların taşınma, yerleşim, aile ve özel konularla ilgili boyutları olabilir. Öngörü, gelecek projeksiyonları ya da yaratıcılık konu ve gündemlerinizde güven duyma ihtiyacı hayli artabilir. Hali hazırda büyük adım ve sorumluluklar dönemindeyken bu süreç size bazı içgörüler verebilir.

Ecem'in Mesajı

Merkür Oğlak burcunda !

Zaman isteyen fikirler üzerine…

Merkür’ün Oğlak geçişi durakları, Yay’a gerilemesi ve retrosuyla bizleri hayli oyalayacak gibi gözüküyor. Bireysel konularımız bir yana ikili paylaşımlar ve geleceğe dönük planlar bu dönem dikkatimizi ve zihinsel yoğunluğumuzu istiyor.

Bugünü kurtarırken daha fazla yük almamak için mantıklı düşünmeliyiz.

Şimdi enine boyuna düşünerek, en uzun soluklu çözümler için kafa yorma zamanı!

Keyifli sezonlar,  Merkür Oğlak burcunda seyrederken size güzellikler getirmesi dileğiyle…

Merkür Oğlak Burcunda 1 Aralık 2023 – 5 Şubat 2024 Yükselen Burç Yorumları yazımızı okuduktan sonra ay veya yıl içerisindeki önemli işlerinizi planlamak için Gezegen Geçişleri 2024 Takvimi‘nden faydalanabilirsiniz. Takvimi incelemek için yukarıdaki başlığı tıklayabilirsiniz.

Merkür Oğlak Burcunda Yükselen Burç Yorumları

27 Kasım – 3 Aralık Haftalık Burç

Merkür Oğlak Burcunda Yükselen Burç Yorumları

4 – 10 Aralık Haftalık Burç Yorumları

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir