Neptün

Neptün

ve Temel Sembolikleri

Uranüs’ün yörünge hareketlerinde anormal hareketler gözlemleyen matematikçi Le Verrier buna sebebiyet veren gezegenin yer ve büyüklüğünü matematik hesabıyla görmeden belirlemiştir. Ve bu verilerden yola çıkılarak Neptün keşfedilmiştir. Evet bu nedenle Neptün görmeden, hesap ve olasılıkla bilmekle alakalıdır.

Temel Bilgiler
Glifi - Sembolü
Neptün
Yönettiği Burç
Hiçbiri*
1 Zodyak Turu
165 Yıl (Yaklaşık)
Yüceldiği Burç
Hiçbiri*
Retro Süresi
5,5 Ay (Yaklaşık)
Dost - Düşman Gezegen
Hiçbiri*
Astrolojide Neptün;

Matematik, Uzay ya da İnsanı algı ve kapasite olarak aşan şeyler, Ilk Bakışta Anlaşılması Zor Şeyler, Denizler, Simulasyon, Tasarım, Gerçek Tasarılar, Vizyon, Misyon, Varsayımlar, Varsayımların Sonucu, Ayılmak, Aşırılık, Sınırları Aşmak, Gazlar, Gizli Gerçekler, Deprem, Bilinmeyen, Donanma, İfadesizlik, Su, Hayal Kırıklıkları var ama Hayalci Değil, Bilim insanı, Sanatçı, Edebiyatçılarda genellikle Neptünle açı kuran gök cisimleri söz konusudur.

Önemli Not

Bu yazılar “Neo Klasik Astroloji” ekolü esasları baz alınarak yazılmıştır.  Eğer sizler de bu ekol hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Astrolog yazarlarımızın mezun olduğu Astroloji Akademisi kitap ve yayınlarını www.astrolojiakademisi.com‘dan inceleyebilirsiniz.