Uranüs

Uranüs

ve Temel Sembolikleri

Uranüs kuşaklar için ilkler, orijinallik, hızlı ve geçici değişimler, şoklar, patlak verme, düzen karşıtlığı, ultra bireysellik, egzantiriklik, kural bozuculukla ilgilidir.  

Sümer mitlerinde “İlk Tanrı” olarak bilinir. Pek çok kararında hatalı davranışları sebebiyle devreye hep “Bilge Tanrı” olan “Enki”nin (Satürn) girişi önemli anektodlardan biridir. 

Temel Bilgiler
Glifi - Sembolü
Uranüs
Yönettiği Burç
Hiçbiri*
1 Zodyak Turu
84 Yıl (Yaklaşık)
Yüceldiği Burç
Hiçbiri*
Retro Süresi
5 Ay (Yaklaşık)
Dost - Düşman Gezegen
Hiçbiri*
Astrolojide Uranüs;

Moda ve trendlerle ilgili, Hızlı ve Geçici değişimler, Pişmanlıklar, Muhaliflik, Mantıksızlık, Yanlış kararlar, Hatalar, Düzen karşıtlığı, Çıkıntılık, Anarşist tutum, Sistem sınırlarını zorlayan, Dokunduğu gezegenin sınırlarını zorlar, Global anlamda da sınırların aşılması, İsyanlar, Kitle imhası, Şoklar, Ayrıksılık, Kaoslar, Patlak veren olaylar, Kendini farklı hissseetmek ve göstermek, Ultra bireysellik, Kontrolsüz yüksek enerji gibi konuları temsil edecektir.

Önemli Not

Bu yazılar “Neo Klasik Astroloji” ekolü esasları baz alınarak yazılmıştır.  Eğer sizler de bu ekol hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Astrolog yazarlarımızın mezun olduğu Astroloji Akademisi kitap ve yayınlarını www.astrolojiakademisi.com‘dan inceleyebilirsiniz.